ApeCoin (APE) Nedir?

APECoin (APE), Ethereum blok zinciri üzerinde yaratılmış ve ERC-20 tabanlı bir tokendır. APE token, Bored Ape Yacht Club ekosisteminin fayda ve yönetişim tokenı olarak üretilmiştir.

APECoin sahipleri, APECoin DAO adı verilen bir merkeziyetsiz otonom organizasyon aracılığı ile ekosistemi yönetirler. Bu sistemde APE sahipleri, APECoin DAO Ekosistem Fonunun nasıl kullanılması gerektiğine dair oy hakkına sahiptir. APE token sahiplerinin üzerinde anlaştığı teklifleri ise APE Vakfı yönetir.

APECoin aynı zamanda blok zincir oyunları, etkinlikler gibi ekosistemin çeşitli özel hizmetlerine de erişim sağlar.

APECoin (APE) Projesinin Kurucuları Kimlerdir?

APECoin (APE), Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club projesinden ilham alarak yaratılmış merkeziyetsiz bir kripto para birimi projesidir.

APE Vakfı tarafından desteklenen APECoin (APE), gelişmekte olan Bored Ape Yacht Club ekosisteminde kullanılmak üzere Yuga Labs tarafından kuruldu. Bored Ape Yacht Club projesi ise Gargamel ve Gordon Goner takma isimlerini kullanan iki kişi tarafından yaratıldı. Bu iki kişinin gerçek isimleri ise Şubat 2022’de belli oldu: Greg Solano ve Wylie Aronow.

Yuga Labs şirketinin CEO’luğunu ise Nicole Muniz yapıyor.

ApeCoin İstatistikleri Nelerdir?

Toplam ApeCoin arzı 1 milyar tokendır. Bu arzın yüzde 62’si ekosistem finansmanına; yüzde 16’sı Yuga Labs şirketine ve bağışlara; yüzde 14’ü lansman katılımcılarına ve yüzde 8’i Bored Ape Yacht Club kurucularına ayrılmıştır.

ApeCoin Protokolü Nedir?

Yukarıda bahsedildiği gibi, APE, Bored Ape Yacht Club’ın yönetişim amaçlarına hizmet eden bir ERC-20 token’ı, ancak APE ekosisteminde kullanıldığında farklı faydaları beraberinde getiriyor.

Tüm ekosistemin açık kaynaklı protokol katmanının hizmet etmek için birkaç amacı var:

Teşvik: APE, geliştiricilerin ürünlerine, oyunlarına, hizmetlerine vb. dahil ederek ekosistemde yer almaları için bir araç olarak hizmet etmektedir.

Yönetim: Daha önce de açıkladığımız üzere ApeCoin sahipleri, DAO’da söz sahibi olacağından yönetim, APE token’ın başlıca odak noktalarından biri.

Erişim: ApeCoin, ekosistemin başka türlü erişilemeyen bazı bölümlerine erişim sağlar. Bunlar, ApeCoin sahiplerine özel olan ürünleri, etkinlikleri, oyunları ve benzerlerini içerir.

APE sahipleri, token’larını herhangi bir merkezi aracı olmadan kullanılabilecekleri için ApeCoin’in “değişim aracı” özelliğini de göz ardı edilmemeli.

ApeCoin (APE) Nereden Alınır?

ApeCoin (APE) ; Kucoin, CoinBene, Probit Global, CoinDCX, WazirX, Binance, Crypto.com, Huobi, gate.io, OKEx ve diğer bir çok borsada listelenmektedir.

Satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

💲 Güncel APECOIN Fiyatı 💲

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir