Airdrop Nedir?

Kripto para piyasasında sıkça duyduğumuz Airdrop kavramı özellikle piyasaya yeni sürülen kripto para birimleri ve Token’lar için önem arz ediyor. Bu makalemizde Airdrop nedir? ve Airdrop nasıl alınır? sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Airdrop Nedir?

Airdrop, kullanıcıların belli şartları yerine getirerek ödül kazanması anlamına geliyor. Referans programı veya promosyon uygulaması olarak da nitelendirilebilen Airdrop, borsaların ve kripto para birimlerinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasına olanak tanıyor.

En iyi reklam yöntemlerinden biri olan Airdrop etkinlikleri sayesinde hem kullanıcılar hem de etkinliği düzenleyen kuruluşlar kazanç sağlamaktadır. Airdrop etkinliklerinde genellikle referans sistemi benzeri kurallar yer almaktadır.

Airdrop Türkiye Olarak Amacımız Nedir ?

Her ay binlerce altcoin airdrop yaparak, projelerini tanıtmak amacıyla airdrop yapmakta. Fakat bu airdroplardan pek azı projelerini gerçekleştirip borsalarda yer alabiliyor. Bu kadar başarısız projenin yanında scam projelerde bulunuyor.

Airdrop Türkiye ekibi olarak görevimiz; kripto para dünyasındaki fırsatlarla dolu airdroplara ışık tutmak, gereksiz ve zararlı projelerden sizleri uzaklaştırmaktır. En iyi airdropları araştırıyoruz, çeşitli kriterlerden airdropları inceliyoruz. İnceleme sonucunda airdrop’un güvenilir olduğunu kanısına vardığımızda airdropları sitemizde paylaşıyoruz.

AirDrop Nasıl Alınır?

Kripto para dünyasının sıkı bir ilgi ve takip istediğini hep söyleriz. AirDrop’tan faydalanmak için de bu durum geçerli. Var olan tüm coin’lerin sitelerini ve kripto para borsası ile ilgili gelişmelerin aktarıldığı mecraları takip etmeniz gerekiyor. Eğer bir coin çatallaşmaya gidecekse, bir altcoin çıkacaksa öncelikle kendi sitesinden duyurusunu yapar. AirDrop için gerekli olan şartlar da yine burada bildirilir ve başvurular açılır. Şartlara uygun olan kişilere yönlendirmeler gönderilir ve bunun sonunda kişiler AirDrop’tan faydalanırlar.

Kripto para dünyasında hatırı sayılır bir unvanınız varsa, sosyal medya mecralarda takipçi sayınız çoksa (bu alanla ilgili paylaşım yapan kişiler için) karşılıksız şekilde de AirDrop’tan faydalanma ihtimaliniz var. Genelde coin yöneticileri, bu kişilere direkt ulaşırlar.

Airdrop Riskli midir?

Her zaman, her şeyde olduğu gibi burada riskler ve kazançlar söz konusu. Şöyle ki; size hediye olarak gelen coin’ler, zamanla ciddi ölçüde yükselişe geçebilirler. Yatırım yapmadan sahip olduğunuz bir şeyden kar kazanabilirsiniz. Belki borsaya girdikten sonra verilen coin’leri kullanarak farklı coin’ler de alabilirsiniz. Bu karınız daha da arttırabilir. Daha sonra yatırımlarınızı reel paraya çevirebilir ya da kripto para cüzdanınızda biriktirebilirsiniz; tercih sizin!

Güzel senaryoların yanı sıra, AirDrop ile elde ettiğiniz paralar hiç değer kazanmayabilir hatta borsaya giremeyebilirler bile. Fakat reel bakarsak, bu durum da bir kayıp olarak tanımlanmayabilir. Yani, zaten hiç sizin olmayan bir şeyin olmamaya devam etmesi gibi de değerlendirilebilir. Nasıl baktığınıza bağlı olarak değişmekle birlikte AirDrop ile yaşayacağınız en kötü durum bundan öteye gitmeyecektir.

Küçük bir ihtimal de olsa bir risk daha var: Dolandırıcılık. Kripto para borsasını kötü amaçlarına alet etmeye çalışan kişi ya da kişiler, sizi bu yöntemle tuzağa düşürebilirler. Bunu yaşamamak için coin’lerin resmi sitelerini bulduğunuzdan emin olun ve bulduğunuz bilgiyi teyit etmek için yerli, yabancı kaynaklara bakmayı ihmal etmeyin. Buna da dikkat ettiğiniz sürece riskli bir durum söz konusu olmayacaktır.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir