Dogelon Mars (ELON) Nedir?

Dogelon Mars, Ethereum blockchain üzerinde kurulan bir proje ve ERC-20 tokeni standardını kullanıyor. Bu şu demek. Bu proje Ethereum blockchaini güvenlik için kullanırken, tokeni için kendine özgü özellikler geliştirebilir.

İlk bakışta dikkat çeken şey, token arzı ile ilgili. İlk token arzının yüzde 50’si Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e hediye edilmişti. Geri kalan yüzde 50 ise Uniswap likidite havuzunda kilitlendi. İlk defa ise IDO üzerinden (initial DEX offering) piyasaya sunuldu.

Projenin amacı ise “gezegenler arası bir para birimi” kurmak. Ancak henüz bunu nasıl yapacakları konusundaki planlarını açıklamadılar.

Kısa adı ELON coin olan Dogelon Mars’ın fiyatı yüzde 100,000 oranında büyüdü. Bunun başlıca sebebi olarak ise topluluğun yatırım yapması olarak görülebilir. Proje, Twitter ve Telegram üzerinden yaklaşık olarak 250,000’lik bir hedef kitleye ulaştı. Böylece daha fazla kişiyi bu coini almak için teşvik ediyor.

Kripto paranın diğer önemli verileri şu şekilde:
  • Piyasa değeri: 276,737,281 dolar (Mayıs 2022 itibariyle)
  • Dolaşımdaki arz: 551,571,374,081,077 ELON
  • Toplam ve maksimum arz: 1,000,000,000,000,000 ELON
  • Tüm zamanlar en yüksek fiyatı: 0.00003263 dolar (31 Temmuz 2021)

Dogelon Mars (ELON) Avantajları Nedir?

  • Elon Musk Etkisi: Elon Musk kripto para dünyasında artık başlı başına bir sembol oldu. Analistler ve yatırımcılar ona “market mover“ olarak hitap ediyorlar. Bu yüzden ELON Coin’in kısa vadede rekor fiyata koşabileceği tahmin ediliyor. Bu kapsamda yatırımcılar için gelecek vadeden bir varlığa yatırım yapabilme fırsatı doğuyor.
  • İşlem Hızı: ELON Coin cüzdanlar arası transferde dakikalar içinde sınır ötesindeki cüzdana ulaşıyor. Alım-satım işleminde ise emir onayını yüksek hızla veriyor.
  • Düşük Masraf: Transfer ve takas işlemlerinin tümünde işlem ücretini çok düşük tutuyor.
  • Likidite: Uniswap borsanın likidite havuzların kilitlenen arzı sayesinde ömrü boyunca likidite sorunu yaşamayacak ELON Coin, yatırımcılar için riskleri minimize eder. Diğer yandan her kullanıcısına likidite performansına bağlı adil ödül dağıtımını sunuyor.

Dogelon Mars (ELON) Dezavantajları Nedir?

  • Düşük Erişilebilirlik: ELON Coin piyasaya yeni çıkışına bağlı olarak, belirli borsalardan işleme giriyor. Henüz erişilebilirlik düzeyi ana kripto paralar kadar yüksek değildir.
  • Saldırı Riski: ELON Coin her kripto para birimi gibi borsalara bağlı sanal cüzdan altında saldırı ihtimalleri ile karşı karşıdır. Donanım cüzdanlarında saklanarak bur risk ortadan kaldırılır.

Dogelon Mars (ELON) Nereden Alınır?

Dogelon Mars (ELON); Gate.io, KuCoin, Huobi, Poloniex, OKX, Gemini, Crypto.com, LBANK, MEXC, CoinEx, Bitrue, LaToken, Hotbit, BKEX, XT borsalarından veya UniSwap’dan satın alabilirsiniz.

Ethereum Sözleşme Adresi Nedir: 0x761d38e5ddf6ccf6cf7c55759d5210750b5d60f3

💲 Güncel ELON Fiyatı 💲

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir